کیفیت حضور 129

کیفیت حضور

سه کاسه آب را روی شعله آتش قرار دهید. در کاسه اول تعدادی هویج بگذارید. در کاسه دوم چند تخم مرغ بگذارید. در کاسه سوم مقداری پودر قهوه بریزید. اجازه دهید آب کاسه ها برای ۱۵ دقیقه بجوشد. سپس محتویات هر کاسه را خارج کنید.
هویج ها سفت بودند، حالا نرم هستند. داخل تخم مرغ ها نرم بودند، حالا سفت شده اند. پودر قهوه ناپدید شده است اما حالا آب رنگ و بوی قهوه دارد.

آب جوش، محیط و مسائل هستند. می توانیم مانند هویج باشیم، سخت، قوی و نامنعطف، که در برخورد با محیط و مسائل نرم و ضعیف شویم بدون اینکه تأثیری بر محیط گذاشته باشیم و مسائل را حل کرده باشیم؛ خسته، ناامید، تسلیم شرایط.
می توانیم مانند تخم مرغ باشیم، نرم و حساس، که در برخورد با محیط و مسائل سنگدل و بی رحم شویم بدون اینکه تأثیری بر محیط گذاشته باشیم و مسائل را حل کرده باشیم؛ متنفر از دیگران، بیزار از خود.
می توانیم مانند قهوه باشیم، محیط و مسائل ما را تغییر نمی دهند بلکه ما محیط و مسائل را تغییر می دهیم و بر آنها تأثیر می گذاریم، تغییر و تأثیری مفید و مثبت، و خود نیز ارزشهای جدیدی یافته ایم؛ چیزهای جدیدی یاد گرفته ایم، دانش جدید، مهارتهای جدید، توانمندی های جدید همراه با کسب تجارب جدید و باطنی شاد و روح بخش.

یک پاسخ به “کیفیت حضور”

  1. نازیلا رهدوست گفت:

    مثالهای جالب و قابل لمسی هستند. سپاس برای نوع دیدگاه …فوق العادست🙏

دیدگاهتان را بنویسید